49 millió font Sterling

sterling átigazolás háttér

Raheem Sterling (helyesen még: $t€rl£ng) átigazolási ügye hiába ért véget még azelőtt, hogy a Liverpool vagy a City lejátszotta volna első felkészülési mérkőzését, így is épp eleget untatott minden jóérzésű drukkert. Megkésve ugyan, de még egyszer és utoljára blogunk is jelentkezik a témával.

 

Szerény véleményem a dolog tálalásáról az, hogy mint mindig, ezúttal is nagyon komoly szerepet játszott az egész ügy felgöngyölítésében a konkrét szereplők vélt vagy valós milyensége, illetve megszokott módon az, hogy a média hogyan kívánja prezentálni ezt az egészet. Ha pedig az ember a nagy múltú, komoly szurkolói bázissal rendelkező Liverpoolból sírja ki magát az olajfűtésű, foci rákfenéjeként jellemzett Manchester Cityhez, akkor annak csakis egyféle vége lehet.

Egyfelől persze ez a taknyos pöcs Sterling (az ügynökével együtt) egy kis köcsög. Húszévesen az ország egyik legerősebb és legnépszerűbb klubjából elvágyódni, amikor annyi éve van még fejlődni (és esetlegesen később lelépni), nem beszélve arról, hogy egy igencsak átlagos szezon után lett volna mit bizonyítania aktuális csapata szurkolóinak, egyáltalán nem elegáns. Nem bemenni az egyébként kényelmes kis melóhelyre mindenféle mondvacsinált okokból — egyenesen arcpirító.

sterling átigazolás háttér

Másfelől, a játékos-, illetve ügynök-uralom a modern labdarúgásban teljesen megszokott jelenség, kb. a Bosman-szabállyal kezdődött, de azt nagyon nem mondhatjuk, hogy az elmúlt években bármit is rosszabbodott volna a helyzet – ennélfogva meglepő volt látni, hogy a hivatalos bejelentést megelőző 1-2 hétben — és ebben semmi túlzó nincs – naponta legalább 2, a saját véleményét sokra tartó futballközeli (és többnyire ex-liverpooli) ember véleményét olvashattuk a dologról.

Jason McAteertól kezdve egészen John-Arne Riiseig mindenki felszólalt. A csúcs valószínűleg mégis az volt, amikor Didi Hamann fakadt ki Sterling nem létező lojalitása miatt. Hamannra ugyan nemcsak a Liverpool, de a City drukkerek is többé-kevésbé pozitívan emlékeznek vissza, a sztorijához mégis hozzátartozik, hogy azután szerződött a Cityhez, miután előző nap (!) megegyezett és aláírt a Boltonhoz — a City 400 ezres kompenzációt fizetett a Wanderersnek, Dietmar pedig vélhetően nem járt szarabbul anyagilag.

Aztán amikor a legnagyobb internetes City fórum tulaját, Ric Turnert kérdezték egy komolyabb napilapban az egészről — mint ahogy más témákkal kapcsolatban megtették párszor korábban —, ő pedig nem volt hajlandó beállni a Sterlinget ostorozók közé, szépen megköszönték neki a választ, de nem kértek belőle (lásd a tweetet).

Az biztos, hogy ekkora felhajtást Modric, Bale vagy épp Berbatov távozása nem okozott, de a tavalyi szezonban Rojo, Lallana és Lovren sem kezelte elegánsabban távozási szándékát. Schneiderlin ugyan dolgozni bejárt, de azért szívesen kurválkodott alkalomadtán a közösségi oldalán. Így legalább megúszták a halálos fenyegetéseket.

sterling átigazolás háttér

Szakértők szinte biztosra veszik, hogy vagy kurva jó lesz, vagy kurva szar, vagy valahol a kettő között, az viszont biztos, hogy angol játékosért ennyit még senki nem fizetett, de U21-esért sem nagyon. Egy Rooney-kaliberű igazolással van dolgunk, akinek az akkori ára talán még nagyobb döbbenetet keltett, mint most Sterlingé, de végül abszolút igazolta az elvárásokat.

Ami a Cityben betöltött szerepét illeti, meg kell várni a nyár végét, amikor is végleges lesz a keret a szezonra, de nyilván a felkészülési meccsekből is sokat okosodunk majd. Egy Sterling-Silva-Agüero hármas – főként kontráknál – durván hangzik, ám ha nem dobja Pellegrini a 4-4-2-őt, akkor kissé perverz gondolat elképzelni Sterlinget a középpályán (és valamiért nekem a csatársorban is).

Legkomolyabb fegyverténye talán a cselezőképessége, amivel ráadásul komoly hiánycikket pótol a City keretében, mert Agüeron és a leszarom tablettát éppen nem konzumáló Yayán kívül senki sem arról híres, hogy könnyűszerrel futkos át az ellenfélen. Noha a whoscored.com meglehetősen érdekes algoritmusra építi az osztályozó-rendszerét, Sterlingnek eszerint a tükörszélső poszt fekszik a legjobban, és mit ad a véletlen, Silvának köztudomásúlag a 10-es poszt az abszolút tökéletes, vagyis remekül illeszkednének mindketten egy 4-2-3-1-be. Ugyanezen oldal szerint a spanyol varázsló tavalyi 12 bajnoki góljából 5-öt szerzett erről a posztról, holott csak 9-szer volt itt kezdő.

Tavaly Pellegrini egyre gyakrabban nyúlt ehhez a felálláshoz, még ha szezon végén inkább hasonlított az egész egy 4-1-4-1-hez, amikor is jött egy hatos nyerőszéria, többek közt Lamparddal is a kezdőben (védekezésben még mindig a szokásos 4-4-2 volt, ahol szokás szerint rendre lazsálhatott legalább egyvalaki a Yaya/Silva/Lampard hármasból). Persze lehet, hogy a Txiki Begiristainék érkezte óta, elsősorban csak médiában vizionált 4-3-3 ideje is eljön, ahol akár Sterling vagy Bony egyszerre is szerepelhet.

sterling átigazolás háttér

Sokan — nem épp ok nélkül — kritizálják a City védelmét, de a tavalyi csapat csak egy góllal kapott többet a 2014-es bajnokcsapatnál, míg a támadósor 19 góllal kevesebbet szerzett. Sterling tehát rengeteg hiányosságra ad választ papíron: kevés hazai nevelés, öregedő keret, klasszis szélsők és gyors játékosok hiánya. Most már csak igazolnia kell ezt, és a vételárát.

Ami a Mirror információja szerint akkor lesz 49 millió az alap 44-ből, ha további 120 BL + bajnoki mérkőzésen lép pályára (30 meccsenként jár 500 ezer font, összesen tehát maximum 2 milliós ez a klauzula), és a City BL-t nyer, vagy bajnokságot (előbbi + 1.5 milla, utóbbi +1 milla, összesen pedig maximum 3 milla lehet ez a részlet). Jelenleg tehát a QPR 20%-át is beleszámítva a Liverpool olyan 35.2 millió fonttal gazdagodott, amiből 32.5 mehet is Bentekére. 

Egyébként a sportigazgató, Txiki Begiristain szempontjából is sorsdöntő lehet majd ez a transzferablak, ugyanis eddig volt egy cirka százmilliós nyara, ahol igazából egyetlen marquee signing sem jött, csak jó iparosok, akik végül komoly segítségnek bizonyultak a bajnoki szezonban (Navas, Fernandinho, Negredo, Demichelis), de egyáltalán nem oldották meg az öregedő keret problémáját — épp ellenkezőleg. Ezt követően jött a tavalyi ablak, ahol az eddig gyengécskének mutatkozó igazolások (Fernando, Sagna, Caballero) deklaráltan azért jöttek, hogy mélyüljön a keret, a drágák pedig még korántsem igazolták az árcédulát (Mangala, Bony).

sterling átigazolás háttér

Végül csak-csak, de az FFP-büntivel sújtott szezonban befért a 49 millió fontos nettó költekezésbe. Most pedig, minden értesülés szerint, végleg kinyílnak a pénzcsapok, így esélyes, hogy Sterling csak az első fecske, és érkezik a többi. Az eladásokkal együtt egyébként a jelenlegi mínusz 44 millióval számolva csak kb. nettó 4 millió elköltött fontnál jár a City (Nastasić, Sinclair, Boyata, Negredo, Rekik, Trippier), szóval sejthető, hogy a vélt targetekre egy raklap pénz áll rendelkezésre (legyen az de Bruyne, Pogba – aki ironikus módon 1 hónap híján nem számít angol nevelésnek).

A keret átlagéletkora és a kevés hazai nevelés ugyan továbbra is fennálló problémák, azonban sokan egyfajta kötelességnek tekintik a homegrown játékosok meglétét, holott ez csak opcionális. Pellegrini rendre 22 emberrel számol az első keretben, ebből 17 lehet maximálisan külföldi (ezt a számot rendre fel is tölti a City, így ha Džeko és Jovetics távoznának, újabb két hely nyílna a külföldieknek), a maradéknak jelenleg ott van Hart, Clichy, de a kora miatt még nem számító Sterling is nyilván az első csapathoz jött. Ez máris 20 ember — aztán vagy érkezik még egy brit nevelés, vagy felhozzák a szép reményű Marcos Lopest, esetleg Kelechi Iheanachot, és a következő szezonra mindenki megnyugodhat.

Ha most kellene tippelni, akkor a pletykált nevek alapján is afelé hajlanék, hogy Pellegrini felhagy a dél-amerikai 4-4-2-jével, mert nemcsak, hogy valószínűsíthető Džeko és Jovetić távozása, de jóformán egyetlen csatárral sem hozzák szóba a klubot. Ha csak Agüero és Bony maradnak a keretben ezen a poszton, akkor egyértelművé válik, hogy többé nem default két csatárban gondolkodik a chilei.

Ha egyszer átmegy az FA új felvetése, akkor nyilván súlyosbodna a helyzet, de ez több élklubra is elmondható. Jelenleg azonban nem úgy néz ki, hogy ezt valaha is meg tudják szavazni.

A 2016-os nyári mozgások

átigazolás manchester city háttérHa már a Swansea elleni mikiegér kupa meccsen megannyi új/fiatal arcot láttunk, itt az idő, hogy adósságot törlesszünk fussuk át, kik is alkotják a csapatot a szezonban.

Ezek voltak a mozgások a csapat körül az átigazolási idényben (és majd lesznek a következőben).

Augusztus elején volt már akiről írtunk (aki már megvolt/elment akkor), említés szintjén mindenkiről szó lesz újfent.

a távozók: 

Edin Džeko  Roma ~ 9,5 millió font.

Edin egy év kölcsön után végleg az olasz fővárosban kötött ki a bosnyák gyémánt.

átigazolás manchester city háttér

Seko Fofana  Udinese ~ 3 millió font

Volt idő, amikor a (most 21 éves) fiatal, saját nevelésű középpályásba nagy karriert álmodtunk bele. Tavalyelőtt a Fulhamben (a Championshipben), tavaly a Bastiaban (a francia első ligában) töltött el egy-egy szezont, most az olaszok vitték el, végleg.

Florian Lejeune Eibar ~ 1,25 millió font

A francia védő tavaly lett megvéve az FC Gironától (maradt ott kölcsönben), most pedig kis haszonnal költözött is tovább Eibarba.

Gerónimo Rulli  Real Sociedad ~ 6 millió font.

Érdekes sztori. A kapus Maldonado játékosa volt, 2014 óta Sociedadban volt kölcsön, most a City kivásárolta, majd (vissza)passzolta a spanyoloknak.

Pénzért ennyi játékos ment el. Nem sok. Negredo volt az egyetlen játékos az utóbbi időben, akin keresett valamicskét a klub, Javi García a másik, akin legalább nem volt bukó, ennyi.

Eddig ~ 19,75 millió font. Siralom, hogy mennyire nem megy ez még, nem kenyérre kell, de akkor is, kb. Negredo volt akin valamennyit tudott nyerni (na nem sokat) a klub, Javi García meg az, akin nem bukott. Ennyi. Ebben még fejlődni kéne nem keveset. Tiszta szerencse, hogy Jovetics elérte a kellő meccsszámot az Internél, így életbe lépett a záradék, januárban a kialkudott (valahol a 12 és 15 millió font között mozgó összegért) meg kell, hogy vegyék a montenegróit.

ingyen távozott játékosok:

Martín Demichelis — Espanyol

átigazolás manchester city háttér

Pellegrini kedvenc védője visszatért Spanyolországba, nagyon remélem lesz még egy-két értékelhető szezonja. Bár eddig nem lépett pályára, és jellemző, hogy egy búcsúposzt hever a draftban félkészen róla.

Richard Wright — visszavonult

kölcsönbe adottak:

Idén sokat nem húz a csapat sokat a kikölcsönzött playákon. Többségüknek a fizetését sem állja teljes mértékben a célállomás, nemhogy még perkálnának is valami tisztességes összeget értük. A többségük a deadline day környékén lett eltolva, reménykedünk a télen/nyáron valaki megszabadít tőlük.

Wilfried Bony — Stoke City

átigazolás manchester city háttér

Kb. kétmillió font most, opciók később. 2014 legjobb Premier League góllövője volt, most itt a lehetőség, hogy újra építse magát újra. Eddig két méretes zakóra és egy ikszre (plusz Hughes kritikájára) futotta.

Joe Hart — Torino

átigazolás manchester city háttér

A nyár leginkább sad story-ja, Joey Torinóban. Pfff, soha nem gondoltam volna. Egy balul sikerült debütálás után két clean sheet, majd egy 3:1-es győzelem (mint, Bravo) eddig az olasz meló.

Patrick Roberts — Celtic

Az ‘angol Messi’ év elején került Glasgowba, még egy szezont marad, a sérüléséből kilábalva próbálja visszaszerezni a helyét a csapatban.

Samir Nasri — Sevilla

Azt mondja, hogy Pep végett maradhatott volna, oké de ő sem hülye. A kétszeres EL címvédőnél van esélye, hogy játsszon, nem is keveset, nem is szar csapatról beszélünk, hajrá. Három meccs, egy gól és gólpassz eddig. Nem rossz.

átigazolás manchester city háttér

Ha marad, úgy járt volna, mint Yaya (annyira mondjuk nem rosszul). Aki nem is értem miért maradt. Illetve valahol igen: nem volt csapat, aki még csak hasonló összeget is szánt volna rá, mint amit Manchesterben elutalnak neki. Minden héten.

Pepnek nem kell, az egyetlen idei meccsén saját maga karikatúrája volt a bl keretbe nem került be, kitört a hiszti. A menedzsere ámokfutásba kezdett (Pep kinevezésekor is volt egy köre, akkor kifejtette: Yaya megnyert mindent, amit lehet Angliában, Guardiola nem fog), hogy a City afrikai szimpatizánsai át fognak pártolni a mu-hoz (bl meccset nézni?!), meg blabla.

átigazolás manchester city háttér

Yaya nem került rá a hivatalos csapatfotóra, Pep pedig kijelentette: Touré (aki közben a válogatottságot is lemondta) amíg Yaya nem kér bocsánatot, addig nem lesz a keret tagja.

Yaya nem kért, ellenben Mr. Seluk újra támadásba lendült. Szerinte Guardiola nem igazán nagy edző, a nagyapja is megnyerné a bundást a Bayern kispadján. Aha, szép bocsánatkérés. Szerinte Yaya januárban egy rivális Premier League csapatot fog erősíteni, szerintem jó lesz Kína. Mindenkinek jobb lenne.

Anthony Caceres és Luke Brattan — Melbourne City

Mindketten a testvérklubban próbálkoznak lendíteni a pályafutásukon.

Jason Denayer — Sunderland

átigazolás manchester city háttér

Nem lesz belőle City játékos. Ez most már fix. Most Moyes kezei alatt próbál fejlődni hátha mégis. Nem lesz ebből sem semmi.

Eliaquim Mangala — Valencia

átigazolás manchester city háttér

Eliből sokkal, de sokkal többet néztünk ki. Kár. A Valencia egyelőre menekül a fuldoklás elől, Mangala viszont játszik.

Rubén Sobrino — Alavés

A csatár tavaly a spanyol második vonalban próbálkozott (10 meccs 2 gól a Gironában), idén az elsőben, de eddig nem kapott szerepet.

Enes Ünal — Twente

A 19-éves, kétszeres felnőtt válogatott török csatárnak jól megy a holland élvonalban, bajnoki és kupameccsen 385 percet (azaz alig több, négy meccsnyi időt) töltött a pályán, ennyi idő alatt hét gólt és egy gólpasszt termelt.

A káprázatos hármasa a Groningen ellen:

Bruno Zuculini — Rayo Vallecano

A 2014-ben igazolt argentinnak a Rayo az ötödik csapat ahová kölcsön van adva (egy görög kupát nyert az AEK-el). Eljátszogat a kiesés elől menekülő második ligás gárdában.

Divine Naah — Nordsjaelland

Négy meccs, egy gól és két gólpassz a dán ligában és a kupában.

Mathias Bossaerts — KV Oostende

A fiatal belga védő az első négy meccsen a padon ült, a második négyet viszont már végigjátszotta.

David Faupala — NAC Breda

Az emlékezetes Chelsea elleni kupameccs gólszerzőjének eddig 15 perc jutott a holland második ligában.

Ashley Smith-Brown — NAC Breda

A szép számú bredai különítmény egyik legeredményesebb tagja a korosztályos válogatott bal bekk. Nyolc meccs mellett összejött egy gól és egy gólpassz is.

Brandon Barker — NAC Breda

A szélsőnek hét meccs jutott a Bredában.

Thomas Agyepong — NAC Breda

A ghánai U-20-as csapat kapitányának öt meccsen 205 perc jött össze a holland kettőben.

Kean Bryan — Bury FC

Sovány 20 perc eddig a harmadik ligában.

Bersant Celina — Twente

Ünal mellett vele sem húzott rosszat a Twente. 203 perc, három gól. Tízes mez.

A hétvégi gólja:

Sinan Bytyqi — Go Ahead Eagles

Egy végigjátszott kupameccs és 45 perc bajnokin eddig.

Ernest Agyiri — Valerenga

Hat perc a kupában, nem több még.

Shay Facey — Heerenveen

240 játékperc jutott neki a szezonban.

Jack Byrne — Blackburn Rovers

504 percet játszott a bajnokságban és a ligakupában a jobb napokat is látott Roversben.

Yaw Yeboah — Twente

A Twente nem panaszkodhat a manchesteri trióra, Yaw hét meccset játszott (és ezeken egy gólt is szerzett).

Zackarias Faour — Midtjylland, Callum Bullock — Crewe Alexandra,  George Glendon — Fleetwood Town, Manu García — Alaves

Eddig nem lépetek pályára a felnőtt csapatban.

Az érkezők:

Claudio Bravo — Barcelona ~ 15.25 millió font

Az új egyeske. Welkámposzt várható.

John Stones — Everton ~ 47.25 millió font

Az egyik drága, fiatal és fontos igazolás. Welkámposzt várható.

átigazolás manchester city háttér

Leroy Sané — Schalke 04 ~ 42.5 millió font

Fiatal, nem olcsó. Ígéret. Beleillik a koncepcióba, mind az életkor, mind a tudás, mind pedig az ambicó terén. Welkámposzt várható.

Ilkay Gündogan — Dortmund ~ 23 millió font

Ár-érték arányban az egyik legjobb igazolás. Keveset játszott eddig, de meggyőző. Welkámposzt itt.

Nolito — Celta Vigo ~ 15.3 millió font

Tökéletes csere szélső, néhány nagyon jó meccsel a háta mögött. A legutóbbi kiállításáért jár a fekete pont. Jó vétel, jó ár, az öltözői pusmogás szerint a Barca is vitte volna, de a több játéklehetőség és Guardiola miatt Manchester lett a végállomás. Welkámposzt itt.

Jöttek és mentek is kölcsönbe:

Marlos Moreno — Atlético Nacional ~ 4.5 millió font → Deportivo La Coruña

A húsz éves, hétszeres kolumbiai válogatott csatár nagy ígéret, a LányLigában szokja az európai levegőt, egyelőre nem megy neki annyira 159 játékperc a bajnokságban. Ennyikeh.

átigazolás manchester city háttér

Olekszandr Volodimirovics Zincsenko — FK Ufa ~ 1.7 millió font → PSV

Az ukrán válogatott legfiatalabb gólszerzője, ever. Hollandiában még nem lépett pályára.

Pablo Marí — Gimnàstic ~ 150 ezer font →  Girona FC

Egy játékos befektetési(?) céllal. Spanyol kettőből spanyol kettőbe lepasszolva.

Aaron Mooy — Melbourne City – free →  Huddersfield Town

A testvércsapattól érkezett ausztrál alap embere a második vonalban megtáltosodott (a 19. helyen végeztek, jelenleg másodikok).

32. Ennyien a City alkalmazottai akik kölcsön vannak adva. Szép szám.

Januárban érkezik:

Gabriel Jesus — Palmeiras ~ 27 millió font

A nyáron olimpiát nyerő, aztán a felnőt válogatottban is zseniálisan bemutatkozó 19 éves ígéret januárban költözik Manchesterbe, saját elmondása szerint Guardiola két szép szeme miatt (felhívta, meggyőzte), pedig a fél világ akarta. Várjuk nagyon.

A Manchester City kerete 2016 őszére:

‘Kun’ Agüero Del Castillo, Sergio – 10

Bravo Munoz, Claudio Andres – 1

Caballero Lazcano, Wilfredo Daniel – 13

*Clichy, Gaël – 22

De Bruyne, Kevin – 17

*Delph, Fabian – 18

Duran, Manuel Agudo (Nolito) – 9

Gündogan, Ilkay – 8

Iheanacho, Kelechi – 72

Jimenez Silva, David Josue – 21

Kolarov, Aleksandar – 11

Kompany, Vincent – 4

Luiz Roza, Fernando (Fernandinho) – 25

Navas, Jesus – 15

Otamendi, Nicolás – 30

Reges, Fernando Francisco – 6

Sagna, Bacary – 3

Sané, Leroy – 19

*Sterling, Raheem Shaquille – 7

*Stones, John – 24

Touré, Gnegneri Yaya – 42

Zabaleta Girod, Pablo Javier – 5

*-al jelöltek hazai nevelésüek.

Az U-21-es csapat:

Abdelkader Diaz, Brahim – 55

Adarabioyo, Tosin – 53

Ambrose, Thierry – 68

Blackshaw, Lewis Robert

Boadu-Adjei, Denzeil – 49

Bolton, Luke Phillip

Buckley-Ricketts, Isaac – 70

Coveney, Joseph Charles

Davenport, Jacob Alexander – 82

Diallo, Sadou – 84

Dilrosun, Javairo Joreno Faustino – 87

Duhaney, Demeaco – 81

Esmoris Tasende, Jose Angel (Angeliño) – 69

Faour, Zackarias

Fernandes Cantin, Paolo – 67

Foden, Philip Walter

Francis, Edward Albert

García Serrano, Aleix (A. García) – 75

Grimshaw, Daniel James (k) – 79

Gunn, Angus Fraser James (k) – 54

Hardy, Joseph Keith

Haug, Christian Kjetil (k) – 60

Horsfield, James – 61

Humphreys-Grant, Cameron – 77

Kigbu, Ahogrenashinme – 86

Kongolo, Rodney – 78

Lawlor, Ian (k) – 45

Latibeaudiere, Joel Owen

Maffeo Becerra, Pablo – 50

Moreno Duran, Marlos

Muric, Arijanet Anan

Nemane, Aaron Evans – 57

Nmecha, Lukas – 65

Ntcham, Jules Olivier

Nwakali, Chidiebere Chikioke

O’Brien, Billy Thomas (k) – 64

Oliver, Charles William Corrigan – 58

Patching, William Luke – 85

Plummer, Ellis – 74

Poveda-Ocampo, Ian Carlo

Pozo La Rosa, Iker

Rösler, Colin

Sancho, Jadon Malik

Sarmiento Martinez, Erik – 71

Smith, Matthew

Tanor, Collins

Wilson, Tyreke

Wood, Marcus James – 83

k – kapus

Az első walesi meccs a héten

manchester city swansea összefoglaló ligakupaKölökcsapat érte el az idei kilencedik meccsen a kilencedik győzelmet a szezonban. Mondhatni kötelező volt a siker, de egy picit mindig nagyképű ezt csak így kijelenteni.

 

Szóval tovább a mikiegér kupában, de megvoltak az estének a fájdalmas pontjai is.

„Az első walesi meccs a héten” bővebben

Pontot nem, csak fogat hagytunk Salfordban

manchester city manchester united derbi premier league összefoglalóEz is megvan. Behúzva a derbi. Az első félidőben olyan űrfocit láthattunk, hogy ihaj. Mourinho elmérte a dolgokat, Guardiola megnyerte a derbit.

Lépdel előre a csapat, az egyetlen amelyik a 100%-os a Premier League-ben. Lassan csak kurvajók leszünk.

 

Bravo – hát, izé. Na, mit mondjak? Kezdjek Hartozni? (amúgy láttátok milyen gólt kapott Joey az Atalanta ellen? ne nézzétek meg!!) Nem fogok.

Néha nem mertem a monitorra nézni, hogy mit művel, a gólnál, a Rooney-ra való rácsuszásnál (centin múlt, hogy nem lett tiszta tizi szitu). Jesszus. Rashford lövésénél mázli, hogy Ibra lesen volt, felejtsük is el, mert tényleg (de tényleg) jó kapus. Majd kijön belőle. Pep teljes mellszélességel (azaz egy bődületes lódítással) kiállt mellette. Helye, így kell a nyilvánosság előtt, majd az öltözőben megbeszélik, van mit.

Sagna – nem élete meccse volt, de fegyelmezetten (39 jó passzal), komolyabb hiba nélkül hozta le a meccset.

Kolarov – ő az, aki talán a legjobban újjászületett Pep kezei alatt. Sokan tették volna a kukába, erre az új gépezet egyik legfontosabb fogaskereke lett. Remek játék, részt vett a gól előtti támadásépítésben, még a foga elvesztését sem bánta.

manchester city manchester united derbi premier league összefoglaló

Stones – a gólt szépen összehozták Bravoval, de utána viszont volt egy nagy mentése. Néha nem volt túl magabiztos, de több volt, mint helytállás. Remek helyettese Vinny-nek (azért hiányzik a kapitány), nagy értéke lesz a csapatnak, akár még tíz évig. Nem semmi.

Otamendi – a meccs egyik nagy hőse. Védő ritkán lesz a motm (pláne, ha van egy olyan teljesítmény előrébb, mint amit a belga tol le), de minden tiszteletet megérdemel az argentin. Hatalmas harcos, remek meccse volt. Rengeteg megnyert párharc, rengeteg szerelés. Nagyon kellett a sikerhez.

Fernandinho – nincsenek szavak a brazilra idén. Eddig sem volt rossz, de most szintet lépett. Megadja a kellő stabilitást a középpályán, hogy elől a kreatívok tudják tenni a dolgukat. Nem lehetett megmondani ő, vagy a vele szemben közlekedő Pogba a világ legdrágább játékosa.

Fernando érkeztével egy sorral feljebb játszott, ott sem okozott csalódást.

Silva – David a csapatkapatányii szalaggal a karján vezette ki a csapatot. Most nem a merlini énje dominált, hanem ő is harcossá változott, de még így is, hogy nem tudott csillogni, nincs kétség: ő a csapat agya.

de Bruyne – igazából nem Kelechi, hanem ő lett Agüero helyettese. Életveszély, ez volt ő. Gondolom mozgatta az is, hogy Mourinho kidobta őt anno Londonból.manchester city manchester united derbi premier league összefoglaló

A gólja valami egészen (Blind, nomen est omen, tényleg vak volt a játékhoz többször) remek felütés volt, két kapufa, mestergyilkos.

Sterling – Raheemnek most nem ment. Nem ba, Lingard és Shaw  azért is volt olyan fosch, mert túl nagy energiát fektetett a mu a bal oldala védelmére. Mindig nem lehet tökéletes meccset hozni.

Nolito – egy fokkal jobb volt, mint a túloldalt Sterling, de most nem a szélsők nyerték meg a meccset .

Iheanacho – 53 percet kapott, de tökéletesen megmutatta, hogy miért ő volt a City csatára a Manchester Derby-n. Tökéletes időben volt, tökéletes helyen. Tovább javította gyilkos statisztikáját.

manchester city manchester united derbi premier league összefoglaló

A cserék:

Fernando – érthető csere, Pep biztonságot akart, de Bruyne ment előre, jó váltás volt.

Sané – debütálás a derbin. Jól sikerült neki, ügyes gyerek, okoz még örömöt nekünk. A kontrákat érzi, gyors, jól bánik a labdával. Túl szép lett volna, ha Kevin gólt lő kapufa helyett a támadásuk végén.

Zabaleta – a védelem stabilitásának megőrzésére jött  egy kicsit PabZab is. Megoldotta, plusz 15 tökéletes passz fért bele a kevés idejébe.

0:1-nél azt mondtam, hogy akármi is lehet a vége, vannak olyan képességű játékosai a mu-nak, hogy simán fordíthatnak, de olyan játékot mutatott a csapat, ami egészen elképesztő volt.

A szélsőink most nem villogtak, erre készültek, de az Otamendi-Fernandinho-de Bruyne tengely pazar volt. A szélsőkre igen, de a többiekre nem volt ellenszer. A saját csapatát nem a legjobban pakolta össze, elbukta a mind game-et.

Clattenburg nem volt mindig a helyzet magaslatán, de nem panaszkodhatnak, Fellaini és Rooney néha ámokfutásba ment át.

Az ötvenedik derbigyőzelem a zsebben. Az elmúlt öt évben (az 1:6 óta) összesen négy győzelem egy iksz és egy hazai siker az Old Traffordon.

Pep tovább növelte a fölényét Mou elleni remek statisztikáját.

A meccs jegyzőkönyve és az összefoglaló:

A múlt hét nekünk nyolc volt

manchester city bournemouth összefoglaló premier league bajnokok ligája borussia mönchengladbachNyolcból nyolc. Ez Guardiola és a City eddig a szezonban. Ez klubrekord. Egy edző sem startolt még így. Két hazai meccs volt terítéken a múlt héten, nagyon simán, gyakorlatilag tökéletes focit bemutatva (összességében) 8:0-val lett hozva a BL és a PL meccs is. A játék is kezd összeállni.

Élmény őket nézni.

„A múlt hét nekünk nyolc volt” bővebben